UNO ir UNO FLIP kortų žaidimo taisyklės lietuviškai

UNO taisyklės lietuviškai: kaip žaidžiamas vienas populiariausių pasaulio žaidimų

Renkantis žaidimus, su kuriais galima smagiai praleisti laiką, dėmesio centre dažniausiai atsiduria kortų žaidimas UNO. Kultinį ir vieną populiariausių kortų žaidimą yra išbandę milijonai visame pasaulyje, o jo populiarumas nepanašu, kad greitu metu nublės. 

Nors pats žaidimas yra išties populiarus, UNO kortų taisyklės ir kaip jį žaisti dažnai tampa diskusijų tema. TwinsBet supažindins visus naujus bei patyrusius žaidėjus, kaip iš tikrųjų reikia žaisti UNO.

UNO žaidimo taisyklės

Lyginant su kitais žaidimais, UNO taisyklės yra pakankamai paprastos ir lengvai perprantamos.

UNO gali žaisti nuo dviejų iki dešimt žaidėjų. Iš pagrindinės kaladės kiekvienam žaidėjui padalinama po septynias kortas, po to viena korta atverčiama ir padedama šalia likusių užverstų kortų kaladės. Žaidimą pradeda žaidėjas, esantis kairėje nuo kortas dalinusio asmens arba jauniausias. 

Savo ėjimo metu žaidėjai privalo ant viršutinės atverstos kortos padėti tokios pačios spalvos arba reikšmės kortą. Pavyzdžiui, jeigu viršutinė korta yra žalias septynetas, tai galima padėti arba bet kokią žalią kortą, arba bet kokios spalvos septyneto kortą. Jeigu žaidėjas neturi kortos, kurią galima padėti arba pasirenka to nedaryti, jis privalo traukti vieną kortą iš užverstų kortų kaladės. Jeigu korta tinkama ir ją galima padėti, žaidėjas gali tai padaryti ir po to prasideda sekančio žaidėjo ėjimas.

Pagrindinėje UNO kaladėje yra keturių pagrindinių spalvų kortos (raudona, mėlyna, žalia, geltona) su skaičiais nuo 0 iki 9 bei tų pačių spalvų veiksmo (Action) kortos, kurios paįvairina žaidimą savo atliekamais veiksmais:

Draw two (korta su dviejų kortų ir +2 piešiniu): padėjus šią kortą, sekantis žaidėjas privalo traukti dvi kortas.

Skip (korta su perbrauktu apskritimu): padėjus šią kortą, sekantis žaidėjas praleidžia savo ėjimą.

Reverse (korta su dviem rodyklėmis): padėjus šią kortą, pakeičiama žaidėjų eilės tvarka (jeigu buvo žaidžiama pagal laikrodžio kryptį, po šios kortos panaudojimo bus žaidžiama prieš laikrodžio kryptį) ir sekantis ėjimas bus prieš tai buvusio žaidėjo.

Taip pat kaladėje yra ir vadinamos laukinės (Wild) kortos, kurias galima dėti ant bet kokios kortos, esančios krūvos viršuje:

Wild (korta su keturspalviu ovalu): padėjus šią kortą, žaidėjas nusprendžia, kokios spalvos kortą privalo padėti sekantis žaidėjas.

Wild Draw four (korta su keturių spalvotų kortų ir +4 piešiniu): padėjus šią kortą, žaidėjas nusprendžia, kokios spalvos kortą privalo padėti sekantis žaidėjas, kuris taip pat privalo traukti keturias kortas.

Žaidimas vyksta tol, kol kažkuriam žaidėjui lieka tik viena korta. Tokiu atveju, jis privalo pasakyti „UNO“, o jeigu jis to nepadaro ir kažkuris žaidėjas tai užfiksuoja, „UNO“ nepasakęs žaidėjas privalo traukti dvi kortas. „UNO“ pasakyti be išimčių privaloma kiekvieną kartą, kai žaidėjui lieka viena korta. 

Žaidimas baigiamas, kai kažkuris žaidėjas pirmas lieka be kortų rankose. Įprastai raundas laikomas baigtu ir pradedami skaičiuoti taškai prieš pradedant naują raundą. Raundą laimėjęs žaidėjas gauna visų likusių žaidėjų kortas ir pagal jas skaičiuojama, kiek taškų jis pelnė. Visą žaidimą laimi žaidėjas, surinkęs 500 taškų. Taškai skaičiuojami už individualias kortas atskirai pagal jų reikšmę:

Kortos su skaičiais (0-9) – kiekviena korta verta atitinkamai pagal skaičių ant jos

Veiksmo (Action) kortos – kiekviena korta verta po 20 taškų

Laukinės (Wild) kortos – kiekviena korta verta po 50 taškų

UNO Flip taisyklės

Nors pagrindinė ir geriausiai žinoma žaidimo versija yra sulaukusi labai daug populiarumo, yra ir kitų būdų pasimėgauti UNO žaidimu. Yra sukurtos papildomos UNO žaidimo taisyklės, kortos bei žaidimų būdai, kuriais žaidėjai gali paįvairinti pamėgtą pramogą. Tačiau daugiausiai dėmesio sulaukė nauja žaidimo versija, vadinama UNO Flip.

Uno Flip taisyklės yra panašios kaip ir originalaus žaidimo, tačiau pagrindinis skirtumas ir naujovė yra tai, kad žaidimo metu naudojamos abi kortų pusės. 

Raundas prasideda taip pat, kaip ir paprasto UNO žaidimo: visiems žaidėjams padalinama po 7 kortas ir žaidžiama su originalių spalvų pusėmis. Žaidimo eiga vyksta kaip ir originaliame UNO, tik svarbu atkreipti dėmesį, kad panaudojus tam atitinkamas veiksmo arba laukines kortas, sekančiam žaidėjui reikia traukti mažiau kortų (ant kortų pavaizduota, kiek reikia traukti). Tačiau unikaliausia yra apvertimo (Flip) korta, kurią panaudojus, visi žaidžia privalo naudoti tamsesnes kortų puses ir taip pat yra apverčiamos ant stalo padėtos kaladės.

Tamsios kortos taip pat yra keturių spalvų (oranžinė, žydra, rožinė ir violetinė), turi skaičius ir turi tiek veiksmo, tiek laukines kortas:

Draw five (korta su +5 piešiniu): padėjus šią kortą, sekantis žaidėjas privalo ištraukti penkias kortas iš kaladės ir praleisti savo ėjimą

Reverse (korta su dviem rodyklėmis): padėjus šią kortą, pakeičiama žaidėjų eilės tvarka (jeigu buvo žaidžiama pagal laikrodžio kryptį, po šios kortos panaudojimo bus žaidžiama prieš laikrodžio kryptį) ir sekantis ėjimas bus prieš tai buvusio žaidėjo.

Skip everyone (korta su ratu einančia rodykle): padėjus šią korta, visi kiti žaidėjai praleidžia savo ėjimą ir kortą padėjęs žaidėjas pradeda sekantį ėjimą.

Flip (kortas su kortelės ir rodyklės piešiniu): padėjus šią kortą, visi žaidėjai privalo naudoti kitas kortų puses.

Wild (korta su keturspalviu ovalu): padėjus šią kortą, žaidėjas nusprendžia, kokios spalvos kortą privalo padėti sekantis žaidėjas.

Wild draw color (korta su keturspalviu ovalu, kortų kaladės ir rodyklės piešiniu): padėjus šią kortą, žaidėjas išsirenka ir visiems pasako spalvą. Sekantis žaidėjas privalo iš kaladės traukti kortas tol, kol ištrauks prieš tai žaidėjo pasakytos spalvos kortą ir praleisti savo ėjimą. Svarbu atsiminti, kad šią kortą galima naudoti tik tada, kai žaidėjo rankoje nėra jokios tinkamos spalvos kortos, kurią galėtų padėti. Padėjus šią kortą, sekantis žaidėjas turi teisę pareikalauti, kad būtų parodytos žaidėjo turimos kortos, kad įsitikinti, jog korta padėta pagal taisykles. Jeigu žaidėjas kortą padėjo neteisėtai, jis pats privalės traukti kortas tol, kol ištrauks reikiamos spalvos. Jeigu jis kortą padėjo teisėtai, sekantis žaidėjas privalės traukti kortas tol, kol ištrauks reikiamos spalvos ir dar papildomas dvi.

UNO taisyklės yra lengvai perprantamos ir pakanka vos kelių raundų, kad pilnai suprasti žaidimo esmę. Jis ne veltui tapo vienu populiariausių žaidimų pasaulyje ir panašu, kad jis dar ilgai laikys šį titulą.

Į viršų